Themes - Twenty Twenty-Two - en to hr translation catalogue (175 entries)

note: Description of the theme
en: Built on a solidly designed foundation, Twenty Twenty-Two embraces the idea that everyone deserves a truly unique website. The theme’s subtle styles are inspired by the diversity and versatility of birds: its typography is lightweight yet strong, its color palette is drawn from nature, and its layout elements sit gently on the page. The true richness of Twenty Twenty-Two lies in its opportunity for customization. The theme is built to take advantage of the Site Editor features introduced in WordPress 5.9, which means that colors, typography, and the layout of every single page on your site can be customized to suit your vision. It also includes dozens of block patterns, opening the door to a wide range of professionally designed layouts in just a few clicks. Whether you’re building a single-page website, a blog, a business website, or a portfolio, Twenty Twenty-Two will help you create a site that is uniquely yours.
hr: Izgrađen na čvrsto dizajniranim temeljima, Twenty Twenty-Two prihvaća ideju da svatko zaslužuje uistinu jedinstvenu web stranicu. Suptilni stilovi teme nadahnuti su raznolikošću i svestranošću ptica: njezina je tipografija lagana, ali jaka, njezina je paleta boja izvučena iz prirode, a njezini elementi izgleda nježno stoje na stranici. Pravo bogatstvo Twenty Twenty-Two leži u njezinoj mogućnosti prilagođavanja. Tema je napravljena kako bi iskoristila prednosti značajki potpunog uređivanja web-stranice predstavljenog u WordPressu 5.9, što znači da se boje, tipografija i izgled svake pojedine stranice na vašoj web-stranici mogu prilagoditi vašoj viziji. Također uključuje desetke blok uzoraka, otvarajući vrata širokom rasponu profesionalno dizajniranih izgleda u samo nekoliko klikova. Bilo da gradite web stranicu s jednom stranicom, blog, poslovnu web stranicu ili portfelj, Twenty Twenty-Two će vam pomoći stvoriti web stranicu koja je jedinstvena za vas.

[ctx: Duotone name]
en: Default filter
hr: Izvorni filter

[ctx: Style variation name]
en: Pink
hr: Ružičasta

[ctx: Style variation name]
en: Blue
hr: Plava

en: Search
hr: Pretraga

[ctx: label]
en: Search
hr: Pretraga

[ctx: Template part name]
en: Footer
hr: Podnožje

[ctx: Template part name]
en: Header (Dark, small)
hr: Zaglavlje (tamno, malo)

[ctx: Template part name]
en: Header (Dark, large)
hr: Zaglavlje (tamno, veliko)

[ctx: Template part name]
en: Header
hr: Zaglavlje

[ctx: Custom template name]
en: Page (No Separators)
hr: Stranica (bez separatora)

[ctx: Custom template name]
en: Single Post (No Separators)
hr: Jedna objava (bez separatora)

[ctx: Custom template name]
en: Page (Large Header)
hr: Stranica (veliko zaglavlje)

[ctx: Custom template name]
en: Blank
hr: Prazno

[ctx: Duotone name]
en: Primary and tertiary
hr: Primarni i tercijarni

[ctx: Duotone name]
en: Primary and secondary
hr: Primarni i sekundarni

[ctx: Duotone name]
en: Primary and background
hr: Primarni i pozadina

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and tertiary
hr: Prednji i tercijarni

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and secondary
hr: Prednji i sekundarni

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and background
hr: Prednji i pozadina

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal background to tertiary
hr: Dijagonalna pozadina prema tercijaru

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal tertiary to background
hr: Dijagonalno tercijarno prema pozadini

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal background to secondary
hr: Dijagonalna pozadina do sekundarne

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal secondary to background
hr: Dijagonala sekundarna prema pozadini

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal primary to foreground
hr: Dijagonala primarno prema prednjem planu

[ctx: Gradient name]
en: Vertical tertiary to background
hr: Vertikalni tercijar prema pozadini

[ctx: Gradient name]
en: Vertical secondary to background
hr: Okomito sekundarno prema pozadini

[ctx: Gradient name]
en: Vertical secondary to tertiary
hr: Vertikalni sekundarni u tercijarni

[ctx: Color name]
en: Tertiary
hr: Tercijarni

[ctx: Color name]
en: Secondary
hr: Sekundarni

[ctx: Color name]
en: Primary
hr: Primarni

[ctx: Color name]
en: Background
hr: Pozadina

[ctx: Color name]
en: Foreground
hr: Prednji plan

[ctx: Font family name]
en: System Font
hr: Sistemski font

en: Text-based grid of posts
hr: Tekstualna mreža objava

en: Simple blog posts
hr: Jednostavne blog objave

en: Large post titles
hr: Veliki naslovi objava

en: Irregular grid of posts
hr: Nepravilna mreža objava

en: Grid of image posts
hr: Mreža slikovnih objava

en: Grid of posts
hr: Mreža objava

en: Default posts
hr: Izvorne objave

en: Location
hr: Lokacija

en: February, 12 2021
hr: 12. veljača, 2021

en: Date
hr: Datum

en: <em>Flutter</em>, a collection of bird-related ephemera
hr: <em>Flutter</em>, zbirka efemera povezanih s pticama

en: Poster with right sidebar
hr: Poster s desnom bočnom trakom

en: Grid of posts with left sidebar
hr: Mreža objava s lijevom bočnom trakom

en: Blog posts with left sidebar
hr: Blog objava s lijevom bočnom trakom

en: Tags
hr: Oznake

en: Blog posts with right sidebar
hr: Blok objava s desnom bočnom trakom

en: POSTS
hr: OBJAVE

en: WELCOME
hr: DOBRO DOŠLI

en: Page layout with two columns
hr: Izgled stranice s dva stupca

en: Oh hello. My name’s Angelo, and you’ve found your way to my blog. I write about a range of topics, but lately I’ve been sharing my hopes for next year.
hr: O bok. Moje ime je Angelo, a vi ste pronašli put do mog bloga. Pišem o nizu tema, ali u posljednje vrijeme dijelim svoje nade za sljedeću godinu.

en: An illustration of a bird in flight
hr: Ilustracija ptice u letu

en: Screening
hr: Prikazivanje

en: Page layout with image, text and video
hr: Izgled stranice s slikom, tekstom i videom

en: Oh hello. My name’s Angelo, and I operate this blog. I was born in Portland, but I currently live in upstate New York. You may recognize me from publications with names like <a href="#">Eagle Beagle</a> and <a href="#">Mourning Dive</a>. I write for a living.<br><br>I usually use this blog to catalog extensive lists of birds and other things that I find interesting. If you find an error with one of my lists, please keep it to yourself.<br><br>If that’s not your cup of tea, <a href="#">I definitely recommend this tea</a>. It’s my favorite.
hr: O bok. Zovem se Angelo i vodim ovaj blog. Rođen sam u Portlandu, ali trenutno živim u sjevernom dijelu države New York. Možda ćete me prepoznati iz publikacija s imenima kao što su <a href="#">Eagle Beagle</a> i <a href="#">Mourning Dive</a>. Zarađujem za život od pisanja.<br><br>Ovaj blog obično koristim za katalogiziranje opsežnih popisa ptica i drugih stvari koje smatram zanimljivima. Ako nađete pogrešku na jednom od mojih popisa, zadržite je za sebe.<br><br>Ako to nije vaša šalica čaja, <a href="#">definitivno preporučujem ovaj čaj</a>. To mi je najdraži.

en: <em>Watching Birds </em><br><em>in the Garden</em>
hr: <em>Promatranje ptica </em><br><em>u vrtu</em>

en: Page layout with image and text
hr: Izgled stranica s slikom i tekstom

en: Oh hello. My name’s Edvard, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show every Tuesday evening at 11PM EDT. Listen in sometime!
hr: O bok. Moje ime je Edvard, a vi ste pronašli put do moje web stranice. Strastveni sam promatrač ptica, a također emitiram vlastitu radio emisiju svakog utorka navečer u 23:00 EDT. Slušajte ju nekad!

en: About page on solid color background
hr: Stranica O meni s pozadinom pune boje

en: Oh hello. My name’s Jesús, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
hr: O bok. Zovem se Jesús, a vi ste pronašli put do moje web stranice. Strastveni sam promatrač ptica, a također emitiram svoju radio emisiju utorkom navečer u 23:00 EDT.

en: Simple dark about page
hr: O meni stranica jenostavne tamne boje

en: Oh hello. My name’s Emery, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
hr: O bok. Moje ime je Emery, a vi ste pronašli put do moje web stranice. Strastveni sam promatrač ptica, a također emitiram svoju radio emisiju utorkom navečer u 23:00 EDT.

en: An image of a bird flying
hr: Slike ptice u letu

en: About page with media on the right
hr: O meni stranica s slikom na desnoj strani

en: Oh hello. My name’s Doug, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
hr: O bok. Moje ime je Doug, a vi ste pronašli put do moje web stranice. Strastveni sam promatrač ptica, a također emitiram svoju radio emisiju utorkom navečer u 23:00 EDT.

en: Image of a bird on a branch
hr: Slike ptice na grani

en: About page with media on the left
hr: O meni stranica s slikom na lijevoj strani

en: A podcast about birds
hr: Podcast o pticama

en: About page links
hr: Poveznice stranice O meni

en: About the hosts
hr: O voditeljima

en: Support the show
hr: Podržite emisiju

en: Listen on Spotify
hr: Slušajte na Spotifyu

en: Listen on iTunes Podcasts
hr: Slušajte na iTunes Podcasts

en: Watch our videos
hr: Pogledajte naš video

en: A trouble of hummingbirds
hr: Problem kolibrića

en: Logo featuring a flying bird
hr: Logo s pticom u letu

en: About page links (dark)
hr: Poveznice stranice O meni (tamno)

en: About page with large image and buttons
hr: Stranica O meni s velikom slikom i dugmadi

en: Join my mailing list
hr: Pridružite se mojoj mailing listi

en: Learn about my process
hr: Saznajte o mojem procesu

en: Read about me
hr: Pročitajte o meni

en: Take a class
hr: Uzmite tečaj

en: Support my studio
hr: Podržite moj studio

en: Purchase my work
hr: Kupi moj rad

en: Heading and bird image
hr: Naslov i slika ptice

en: This page could not be found. Maybe try a search?
hr: Ova stranica nije nađena. Možda da pokušate upotrebom pretraživanja?

en: 404 content
hr: 404 sadržaj

en: Header with tagline
hr: Zaglavlje sa sloganom

en: Title, navigation, and social links header
hr: Naslov, navigacija i zaglavlje društvenih veza

en: Title and button header
hr: Naslov i zaglavlje dugmeta

en: Text-only header with tagline and background
hr: Zaglavlje koje sadrži samo tekst sa sloganom i pozadinom

en: Text-only header with background
hr: Tekstualno zaglavlje sa pozadinom

en: Logo and navigation header
hr: Logo i navigacijsko zaglavlje

en: Small header with dark background
hr: Malo zaglavlje s tamnom pozadinom

en: Logo, navigation, and social links header with background
hr: Logotip, navigacija i zaglavlje društvenih veza s pozadinom

en: Logo, navigation, and offset tagline Header
hr: Logotip, navigacija i offset slogan zaglavlje

en: Logo and navigation header with background
hr: Logotip i navigacijsko zaglavlje sa pozadinom

en: <em>The Hatchery</em>: a blog about my adventures in bird watching
hr: <em>The Hatchery</em>: blog o mojim pustolovinama u promatranju ptica

en: Large header with dark background
hr: Veliko zaglavlje s tamnom pozadinom

en: Illustration of a flying bird
hr: Ilustracija ptice u letu

en: Header with image background
hr: Zaglavlje s pozadinskom slikom

en: Header with image background and overlay
hr: Zaglavlje s pozadinskom slikom i overlay

en: Default header
hr: Zadano zaglavlje

en: Centered header with navigation, social links, and background
hr: Centrirano zaglavlje s navigacijom, društvenim vezama i pozadinom

en: Header with centered logo
hr: Zaglavlje s centriranim logotipom

en: Header with centered logo and background
hr: Zaglavlje s logotipom u sredini i pozadinom

en: Learn More
hr: Saznajte više

en: Welcome to<br>the Aviary
hr: Dobro došli u<br>Aviary

en: Wide image with introduction and buttons
hr: Široka slika s uvodom i dugmadi

en: A film about hobbyist bird watchers, a catalog of different birds, paired with the noises they make. Each bird is listed by their scientific name so things seem more official.
hr: Film o promatračima ptica hobistima, katalog različitih ptica, uparen s zvukovima koje proizvode. Svaka ptica navedena je pod svojim znanstvenim imenom tako da stvari izgledaju službenije.

en: Extended Trailer
hr: Proširena najava

en: Video trailer
hr: Video najava

en: Featuring
hr: Predstavljamo

en: <em>Warble</em>, a film about <br>hobbyist bird watchers.
hr: <em>Warble</em>, film o <br>promatračima ptica hobistima.

en: Video with header and details
hr: Video s naslovom i detaljima

en: Buy Tickets
hr: Kupite karte

en: May 14th, 2022 @ 7:00PM<br>The Vintagé Theater,<br>245 Arden Rd.<br>Gardenville, NH
hr: 14. svibnja 2022. u 19:00<br>The Vintagé Theatre,<br>245 Arden Rd.<br>Gardenville, NH

en: SCREENING
hr: PROJEKCIJA

en: Illustration of a bird flying.
hr: Ilustracija ptice koja leti.

en: Illustration of a bird sitting on a branch.
hr: Ilustracija ptice koja sjedi na grani.

en: Two images with text
hr: Dvije slike sa tekstom

en: Join our mailing list
hr: Pridružite se našoj mailing listi

en: Watch birds<br>from your inbox
hr: Gledajte ptice<br>iz pristigle pošte

en: Subscribe callout
hr: Oblačić za pretplatu

en: Play a leading role for our community by joining at the Falcon level. This level earns you a seat on our board, where you can help plan future birdwatching expeditions.
hr: Igrajte vodeću ulogu za našu zajednicu pridruživanjem na Sokol razini. Ova razina vam donosi mjesto u našem odboru, gdje možete pomoći u planiranju budućih ekspedicija promatranja ptica.

en: Falcon
hr: Sokol

en: Join at the Sparrow level and become a member of our flock! You’ll receive our newsletter, plus a bird pin that you can wear with pride when you’re out in nature.
hr: Pridružite se na Vrabac razini i postanite član našeg jata! Primit ćete naš bilten, plus pribadaču u obliku ptice koju možete nositi s ponosom kada ste u prirodi.

en: Sparrow
hr: Vrabac

en: Help support our growing community by joining at the Pigeon level. Your support will help pay our writers, and you’ll get access to our exclusive newsletter.
hr: Pomozite podržati našu rastuću zajednicu pridruživanjem na razini goluba. Vaša će podrška pomoći u plaćanju naših pisaca i dobit ćete pristup našem ekskluzivnom biltenu.

en: Pigeon
hr: Golub

en: Pricing table
hr: Tablica cijena

en: May 20th, 2022, 6 PM
hr: 20. svibanj 2022, 18:00

en: May 18th, 2022, 7 PM
hr: 18. svibanj 2022, 19:00

en: May 16th, 2022, 6 PM
hr: 16. svibanj 2022, 18:00

en: May 14th, 2022, 6 PM
hr: 14. svibanj 2022, 18:00

en: Speaker Series
hr: Serija govora

en: List of events
hr: Popis događaja

en: Illustration of a flying bird.
hr: Ilustracija ptice u letu.

en: Painting of ducks in the water.
hr: Slikae pataka u vodi.

en: Layered images with duotone
hr: Slojevite slike s duotonom

en: Read more
hr: Pročitaj više

en: An icon representing binoculars.
hr: Ikona koja predstavlja dalekozor.

en: Large list of names
hr: Veliki popis imena

en: A beautiful bird featuring a surprising set of color feathers.
hr: Prekrasna ptica s iznenađujućim nizom perja u boji.

en: Hummingbird
hr: Kolibrić

en: Hummingbird illustration
hr: Ilustracija kolibrića

en: Image with caption
hr: Slika s opisom

en: Featured posts
hr: Istaknuta objava

en: Divider with image and color (light)
hr: Razdjelnik sa slikom i bojom (svjetlo)

en: Divider with image and color (dark)
hr: Razdjelnik sa slikom i bojom (tamno)

en: Footer with title, tagline, and social links on a dark background
hr: Podnožje s naslovom, sloganom i društvenim vezama na tamnoj pozadini

en: Footer with social links and copyright
hr: Podnožje s poveznicama na društvene mreže i autorskim pravima

en: Footer with query, title, and citation
hr: Podnožje s upitom, naslovom i citatom

en: Footer with query, featured images, title, and citation
hr: Podnožje s upitom, istaknutim slikama, naslovom i citatom

en: Footer with navigation and citation
hr: Podnožje s navigacijom i citatom

en: © Site Title
hr: © Naslov stranice

en: Footer with navigation and copyright
hr: Podnožje s navigacijom i autorskim pravima

en: Footer with logo and citation
hr: Podnožje s logotipom i citatom

en: Default footer
hr: Izvorno podnožje

en: Dark footer with title and citation
hr: Tamno podnožje s naslovom i citatom

note: Translators: WordPress link.
en: Proudly powered by %s
hr: Ponosno pokreće %s

en: Categories
hr: Kategorije

en: Latest posts
hr: Najnovije objave

en: Blog footer
hr: Blog podnožje

en: We are a rogue collective of bird watchers. We’ve been known to sneak through fences, climb perimeter walls, and generally trespass in order to observe the rarest of birds.
hr: Mi smo odmetnički kolektiv promatrača ptica. Poznato je da se šuljamo kroz ograde, penjemo se na perimetralne zidove i općenito neovlašteno ulazimo kako bismo promatrali najrjeđe ptice.

en: About us
hr: O nama

en: Footer with text, title, and logo
hr: Podnožje s tekstom, naslovom i logotipom

en: Pages
hr: Stranice

en: Headers
hr: Zaglavlja

en: Footers
hr: Podnožja

en: Featured
hr: Istaknuto

note: Author of the theme
en: the WordPress team
hr: WordPress tim
